gordion
gordion
Komple Sekreterlik Eğitimi

Komple Sekreterlik Eğitimi

Sekreterlik Mesleği: İşletmede belirlenen amaç ve hedefleri gerçekleştirmek için yönetici tarafından planlanmış, koordine edilmiş kaynakların (insan, bilgi, parasal ve maddi v.b) uygun olarak yönetilmesinde yöneticiye yardımcı olan kişidir.

Büronun en verimli şekilde çalışmasını sağlamak üzere;
Ofis yönetimi işlemlerini yürütür, - Gelen giden evrak ile dosyalama işlemlerini yürütür, - Telefon görüşmelerinin yapılması, gelen yazı ve resimlerin yöneticiye ulaştırılması, randevuların ayarlanması, misafirlerin karşılanması işlerini yapar, - Yönetici için gerekli dokümanları hazırlar, - Toplantı organizasyonu yapar, - Seyahat organizasyonu yapar, - Büroya ait araç-gereçlerin bakımı, onarımını yaptırır ve en verimli şekilde kullanılmasını sağlar. Eğitimin amacı, kursiyerlere piyasada profesyonel anlamda iş bulabilecekleri düzeyde, iş tecrübesi sağlamaktır.

Komple Sekreterlik Eğitim İçeriği
90 saat On Parmak F Klavye
90 saat Bilgisayar İşletmenlik
50 saat Bilgisayarlı İngilizce
90 saat Temel Sekreterlik Eğitimleri

Bu bölümümüzde On parmakla Bilgisayar Kullanımı, Daktilografi, Stenografi, İşletmenlik, Muhasebe ve İngilizce eğitimi yanında; İş Yazışmaları, Dosyalama Usul ve Kuralları, Telefon Adabı, Randevu ve Teşrifat konularıyla, öğrencilerin görgü, bilgi ve uygulama yeterlikleri geliştirilerek iş dünyasında üst seviyeler için başarılı Yönetici Sekreterliği hedeflenir.

 

Üst Düzey Yönetici Sekreterliği

Üst Düzey Yönetici Sekreterliği Eğitimi
15 saat Temel Grafik Tasarımı İlkeleri
30 saat Adobe Photoshop CS3
30 saat Adobe Illustrator CS3
15 saat Macromedia Freehand

Komple Sekreterlik bölümü programları ve yeterli iş deneyimi temelinin üstüne;  Büro Uygulamaları, Büro Yönetimi, İş Organizasyonu Halkla İlişkiler, İş Psikolojisi, Vergi ve Sigorta Mevzuatı, Ticaret, Ekonomi ve Hukuk Genel Bilgileri ile üst düzeydeki Yöneticilere Asistanlık, Danışmanlık veya yönetim yetkileriyle sorumlu Yönetim Sekreterliği eğitimi hedeflenir.

Sekreterlik Alt Programları :

Hukuk Sekreterliği Tıp Sekreterliği


İş İmkanları

Bu bölümü bitiren öğrencilerimize klâvyenin hızlı kullanımının gerekli olduğu ve halkla ilişkilerin ön plana çıktığı tüm alanlarda, Özel veya Kamu sektöründe iş olanağı sağlar.

Biliyor Musunuz?

Şampiyon Kurslarının, 10 Parmakla F Klâvye Eğitimini tam 60 yıldır verdiğini !..

60 yılda tam 80 Bin kişiyi iş sahibi yaptığını !..

1955'ten beri katıldığı Dünya Şampiyonalarında 34 rekorlu toplam 75 Dünya Şampiyonluğu aldığını !..

Aldığı ilk şampiyonluk sayesinde ismini hak ederek gururla kullandığını !..

Kurucusu İhsan Yener'in 1955 yılında oluşturduğu F Klâvyenin ise, dünyanın en bilimsel klâvyesi olduğunu !..

 

Telif Hakkı 2013
Online : 3 | Bügün : 25
Toplam : 576355