gordion
gordion
Kimlik

KİMLİK

Uluslararası Bilgi İşlem Federasyonu "INTERSTENO"nun Onursal Başkanı İhsan YENER tarafından 1954 yılında kurulan Şampiyon Kursları, Standart Türk (F) Klâvyesni oluşturup resmîleştirmiş, özel yöntemlerle yetiştirdiği öğrenci ve mezunlarıyla Dünya Şampiyonalarında 34 Dünya Rekoru olan 75 Dünya Şampiyonluğunu ülkemize kazandırarak eğitimdeki üstün başarısını tüm Dünyaya kanıtlamıştır. Kurucusu; İtalyada Stenografinin Atası olan "Giuseppe Aliprandi Akademisi"nden "SOCIO ONORARIO" Büyük Ödülü ile "Özel Öğretim Kurslar Derneği" ve "Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü"nden Onur Plâketi almış; meslekteki "Dürüstlüğü, İyi Ahlâkı ve Örnek Davranışları" ile Olimpiyat Komitesinden "Fair Play Kariyer Dalı Büyük Ödülü" kazanmış; Medya ve Bilişim Teknolojileri işbirliği ile düzenlenen "2003 BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ GÜNLERİ"nde "F Klâvyenin Babası" ilân edilerek Teşekkür Plâketi ile ödüllendirilmiş; 15 Temmuz 2003 günü Roma'da 36 ülkenin 519 delegesinin katılımıyla yapılan Intersteno Kongresi Açlıış Töreninde "İntersteno'nun geliştirilmesinde en büyük katkılarda bulunan, Duayenimiz ve Onursal Başkanımız" olarak takdim edilmiş; yıllarca çlaıştırdığı Türk Millî Takımının, Pekin'de 2009 Dünya Bilgisayar ve İnternet Şampiyonu ilân edilmesini sağlamasını kutlayan Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet Çubukçu tarafından Takdir ve Teşekkür Plâketi ile onurlandırılmış bir kurumdur.

60 Yılda 83.695 kişiyi meslek ve iş sahabi yapan Kurslar, hafta içi ve hafta sonu, saat 08.00 ile 22.00 arasında, değişik saatlerde düzenlenmektedir. Kursiyerler iş ve okul durumlarına uygun olarak istedikleri gün ve saatlerde gelme seçeneklerine sahiptir.

Dönem sonunda yapılan sınavlarda başarılı olan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığından onaylı Bitirme Belgesi alırlar.

Tüm branşlarda lâboratuvarların öğrenciler tarafından kullanımı ücretsizdir. İsteyen her öğrenci, ders saatleri dışında da bilgisayar lâboratuvarlarından, öğretmen ve uzmanların rehberlik ve danışmanlık yardımlarından istediği oranda (yine ücretsiz olarak) yararlanabilir.

Telif Hakkı 2013
Online : 3 | Bügün : 19
Toplam : 576335