gordion
gordion
F Klâvye

On Parmak F Klâvye Kursu

 

Dünyanın En İyi Klâvye Eğitimi * * * * *

  Böyle değil !!! On Parmakla-Bakmadan Yazın  
   
  Herkesin bir vuruşuna karşı siz on vuruş yaparak yaşayacaksınız. Zaman geçtikçe arayı açacaksınız. Hep daha önde olacaksınız. Herkesten daha çok yaşamış, daha çok ve daha kolay iş üretmiş, daha başarılı bir hayat kazanmış olacaksınız. Bütün bunlar için, kıyaslanmayacak kadar az bir zaman harcamaya hazır mısınız?  
On Parmakla Bilgisayar Kullanımı ve Yazı İşlem Uzmanlığı

120-160 saatlik Temel ve Amatör veya 360 saatlik Profesyonel Klâvye kullanımı eğitimi, en gelişmiş Yazı İşlem programları, onparmakla + bakmadan kullanma yöntemiyle bilgisayarlar üzerinde verilmektedir. Arada, gerekli büro ve sekreterlik bilgileri, Türk, Amerikan, İngiliz, Fransız ve Alman yazışma şekil ve kuralları, Dosyalama yöntem ve işlemleri (isteyenlere Mekanik Daktilografi de) uygulamalı olarak öğretilir.

Eğitim Programı
On Parmak Klâvye Eğitimi  
120-160 saat Temel Eğitim 288-360 saat Profesyonel Eğitim Eğitim Programının Özellikleri

On Parmak Kullanımı: Dünyadaki bir çok klâvye eğitiminde 10 parmak kullanarak yazmaktan söz edilse de aslında 9 parmakla klâvye kullanımı öğretilmektedir. Klâvye kullanırken çok fazla verim sağlamayan başparmaklar, ara (boşluk) çubuğuna basmak için kullanılmaktadır. Şampiyon'a özgü İhsan Yener'in klâvye tekniğinde ise her iki baş parmak da kurallı olarak kullanılmakta ve fark oluşturulmaktadır.

Bakmadan Yazmak: Kendi kendine klâvye kullananlar ya da nitelikli bir eğitimden yararlanama şansı olmayanlar, genellikle son derece sakıncalı teknikler geliştirmektedirler. Bunlar arasında önemli bir yanlış da doğuştan beri süregelen göz-kas koordinasyonu alışkanlıklarımızın tuzağına düşmektir. Bu alışkanlıklar bizi sık sık parmaklarımıza ya da klâvyenin tuşlarına bakmaya zorlar. İhsan Yener'in metodunda ise gözler, yazma sürecinde okumak ve anlamak amacıyla çalışırlar. Parmaklarına ya da klâvyeye bakarak yazma tekniği edinenler için yaşam boyu klâvye kullanmak zihin yorucu ve zor bir iş olarak kalmaktadır. Oysa 10 parmak yazma tekniğini doğru kazanmış biri için bu yetenek, beyin gücü harcanarak değil, bilinç altı tarafından yönetilen otomatik bir süreç haline gelmekte, yazma işi zevkli bir eyleme dönüşmektedir. Ayrıca bir metni okurken aynı anda anlayarak yazabilmek, çok zaman kazandırıcı ve konsantrasyonu çok arttıran bir yetenektir. Ders kitabındaki günlük konuyu yazan öğrenci, anlayarak yazdığı için dersini de çalışmış ve öğrenmiş olur. Hangi meslekten olursa olsun on parmakla yazabilen kişiler kendi işlerindeki diğer meslekdaşlarına fark atarlar. 

Hatasız Yazmak: Hatalı yazmak diye bir olgu zaten kabul edilemez. Ancak çoğu klâvye öğrenme tekniğinde öncelikle hızlı yazmaya odaklanılır. Böylece hatalı vuruşları düzeltmek, ikinci bir iş olarak ortaya çıkar. Şampiyon'da çok dikkat edilen klâvye öğrenme tekniklerinden biri de hatasız yazma tekniğidir. Bu teknikle yazanların hata düzeltme gibi bir işleri olmazken, yine bu teknik sayesinde hız konusunda maksimum düzeye ulaşırlar. Hatasız yazmayı öğretmek için Şampiyon'un birden fazla öğretme aracı vardır.

Eğitim Yazılımları: On Parmak F Klâvye temel eğitimi sırasında kullanılan programlar yukarıdaki teknikleri desteklemek üzere özel olarak hazırlanmışlardır. Deneyimli eğitmenlerin dikkatli katkıları ile birlikte, yanlış alışkanlıklar edinmenin önüne geçilmekte ve böylece başarı kaçınılmaz olmaktadır. Bu eğitim sonunda on parmakla hızlı bir şekilde klâvyeye bakmadan ve anlayarak yazma yeteneği pekiştirildiği için katılımcılar bilgisayar araştırmalarını, tezlerini, ödevlerini ve diğer yazma işlerini artık zevkle, kendileri yapmaya başlayacaktır. Bu hızlı kullanım sayesinde önemli bir zaman tasarrufu yapmış olacaklar, yanlışsız, hızlı ve düzenli yazdıkça verimleri daha da artacak ve daha çok başarı kazanacaklardır.


İş İmkânları Bu bölümü bitiren öğrencilerimize klâvyenin hızlı kullanımının gerekli olduğu ve halkla ilişkilerin ön plana çıktığı tüm alanlarda, Özel veya Kamu sektöründe iş olanağı sağlanır. Ayrıca işini bilgisayar kullanarak yapan her meslekten insanda kalite farkı oluşmaktadır.
  • Adliyelerde Devlet Memurluğu
  • Bilgisayar Operatörlüğü
  • Bankalarda Veri Giriş Elemanı
  • Radyoloji Servislerinde Raportörlük
  • Noterler
  • Tercüme Büroları
  • Gazeteler ve dergiler
  • Dizgi Servisleri
  • Eğitim Sektörü: Okullar, Dershaneler, Kurslar vb.  

Biliyor Musunuz? Şampiyon Kurslarının, 10 Parmakla F Klâvye Eğitimini tam 64 yıldır verdiğini !.. 

64 yılda 86.594 kişiyi iş ve meslek sahibi yaptığını !..

1955'ten beri katıldığı ve organize ettiği Türkiye ve Dünya Şampiyonalarında 2018 sonuna kadar 39'u rekorlu toplam 89 Dünya Şampiyonluğunu ülkemize kazandırdığını !..

1965'te Paris'de aldığı ilk şampiyonluktan başlayarak, ŞAMPİYON ismini hak ederek, gururla kullandığını !.. Kurucusu İhsan Yener'in 1955 yılında oluşturduğu F Klâvyenin ise, dünyanın en bilimsel klâvyesi olduğunu !.. İhsan Yener'in Şampiyon - Şişli'de metodunu geliştirerek, yeni dünya rekortmenleri yetiştirdiğini !...

   

Telif Hakkı 2013
Online : 5 | Bügün : 24
Toplam : 576348